ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ

ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ

Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Αγρότης Τραγάνας - Σ.Α.Μ.Ε Ρεγγίνι 2-1

Με νίκη έκλεισε ο Αγρότης την αυλαία της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας. Αποτέλεσμα που τον βρήκε μόνο πρώτο στη βαθμολογία, γεγονός που του δίνει αβαντάζ εν όψει των play off ανόδου. Το ματς ήταν ντέρμπι με την ομάδα μας να είναι πιο αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο έφτασε δίκαια στο νικηφόρο αποτέλεσμα με 2-1. Ο Αγρότης είχε πιο εύστοχες τελικές στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια άνοιξε το σκορ στο 44' με τον Βλάχο Σ. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με την ομάδα μας να είναι προσεκτική στην αμυντική της λειτουργία δημιουργούσε ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματά της. Οι φιλοξενούμενοι αν και έμειναν με δέκα παίκτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν έπειτα από απόκρουση πέναλτι στην επαναφορά. Το μέταλλο της ομάδας μας φάνηκε ξανά και 5' λεπτά αργότερα ο Μπεκίρης (75') έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Αγρότη και το 2-1 ήταν το τελικό σκορ.
Την Τετάρτη 9 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των play off ανόδου με τις Λάρυμνα, Αγ. Σεραφείμ και Αμφίκλεια να συμπληρώνουν την τετράδα. Ευχαριστούμε τον φίλαθλο κόσμο που στάθηκε στο πλευρό της ομάδας μας σε ένα αγωνιστικό παλμό. Επόμενο ραντεβού στις 20 Μαρτίου!!!